O nás

Zkušenosti získáte tehdy,
až když už je někdy pozdě.

Na úvod je třeba koupit pozemek a víte co se nachází v okolí tohoto pozemku?

Jaký mají sousedé pořádek na pozemku a jak žijí v těsné blízkosti Vašeho vysněného pozemku, zda nemáte za kopcem černou skládku, psinec, statek s vepřínem, nebo víte co plánuje obec v rámci svého územního plánu?

Nevíte jak to zjistit.

My to uděláme za Vás a to tak, že Vám dáme k dispozici všechny informace o územním plánu obce a provedeme s Vámi leteckou prohlídku nejbližšího okolí Vašeho pozemku tak, aby jste viděli kam jdou Vaše investice a v jakém prostředí budete žít, tak aby jste na živo vnímali atmosféru.

Vaše okolí přeci něco vypovídá o Vámi vybrané lokalitě a mít informace ohledně výběru místa pro život je velmi důležité.

Dalším krokem je výběr architektonické kanceláře.

Nechte si poradit nezávisle na názor architekta či developera nebo stavební firmy. Naše zkušenost je taková, že každá architektonická kancelář v něčem vyniká a proto doporučujeme klientovi na určitý projekt nejvhodnější kancelář.

Někdo umí designovat a dispozičně a technicky řešit rodinný dům,  jiný obchodní prostory a jiný kancelářské prostory.
Každý je specialista a ten, kdo tvrdí,  že umí vyprojektovat vše, tak tomu tak většinou není.

Nabízíme nezávislé posouzení projektu jako celku co se týká technického řešení stavby, dále posouzení z hlediska designu a dispozic.

Náš cenový poradce Vám pomůže dosáhnout na trhu nejpříznivějších cen Vámi poptaných materiálů či dodávek prací a věřte, že architektů co mají provizi od dodavatele Vámi vybraných materiálů a stavebních firem co se na Vás domluví s cenou i ve výběrovém řízení je mnoho.

Nešetřete na nesprávných místech.

Naše přidaná hodnota je nezávislost a vlastní zkušenost a spolupráce s těmi nejlepšími architekty .

Historie

Společnost Stavby a Reality CZ je pražská developerská a investiční společnost navazující na rodinnou tradici v oboru stavebnictví. Děd současného nástupce, Ing. Arch. Tomáš Pražák (1890–1947) a jeho partner Pavel Moravec (1891–1979) realizovali za první republiky velké množství obytných staveb a průmyslových objektů po celé Praze i středních Čechách. Mezi jejich nejvýznamnější stavby patří Dům U Hasičů, vilová kolonie Spolku žurnalistů na Královských Vinohradech, bytový komplex v ulici Nad Petruskou, administrativní budova v Legerově ulici nebo vila Lipského a Horníčka.

Syn architekta Tomáše Pražáka (1936-1999) se jako stavař podílel na stavbě klíčových staveb tehdejšího Československa. V sedmdesátých letech například dohlížel na výstavbu Aritmy Vokovice, první výškové budovy v Praze. Společně se svým synem Tomášem, současným majitelem společnosti, také uskutečnil první developerský projekt privátního investora na letišti Praha – Ruzyně.

Některé ze staveb realizované panem Ing. Arch. Pražákem a panem Pavlem Moravcem.

Nad Petruskou

Dům u Hasičů a dům Legerova

Kontakt

Stavby a reality CZ s.r.o. | IČ: 02323931 | DIČ: CZ02323931
Společnost je zapsána u Městského soudu v Praze - C 217773

Kontaktní formulář